Siirry suoraan sisältöön

Pihtiputaan kunta

Yhteystiedot

Hae yhteystietoja

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Yhteystiedot

Pihtiputaan kunta
Neuvonta
Kunnanvirasto
pihtiputaan.kunta@pihtipudas.fi
Keskustie 9
44800 Pihtipudas
Katja Halla-aho
Toimistosihteeri
Keskushallinto
katja.halla-aho@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Sari Pasanen
Toimistosihteeri
Keskushallinto
sari.pasanen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas

Ari Kinnunen
Kunnanjohtaja
Keskushallinto
ari.kinnunen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Perttu Sonninen
Kunnansihteeri
Keskushallinto
perttu.sonninen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas

Olli Oivanen
Elinvoimapäällikkö
Elinvoima
olli.oivanen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Miia Hiironen
projektipäällikkö
Elinvoima
miia.hiironen@pihtipudas.fi
Etätyökeskus Hubteekki
Keskustie 14,
44800 Pihtipudas
Maija Laahanen
Yrityskehittäjä
Elinvoima
maija.laahanen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas

Paikalla arkisin ma-ke

Seija Haapa-aho
Yrityskehittäjä
Elinvoima
seija.haapa-aho@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas

Paikalla arkisin ma-ke

Asta Herranen
Maaseutupäällikkö
Maaseutuhallinto
asta.herranen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Erkki Leppänen
Maaseutusihteeri
Maaseutuhallinto
erkki.leppanen@pihtipudas.fi
Virastotie 5 A,
43800 Kivijärvi

Kauppakeskuspaletti, yläkerta
Vaasantie 2,
43700 Kyyjärvi

Virastotie 4,
43500 Karstula
Sinikka Linnakallio
Maaseutusihteeri
Maaseutuhallinto
sinikka.linnakallio@pihtipudas.fi
Leenantie 2,
43900 Kinnula

Töissä arkisin ma-to

Irene Kellokangas
Maaseutusihteeri
Maaseutuhallinto
irene.kellokangas@viitasaari.fi
Keskitie 10,
44500 Viitasaari

Taito Takkinen
Tekninen johtaja
Tekninen toimi
taito.takkinen@pihtipudas.fi
Martti Junikka
Kartoittaja
Tekninen toimi, maankäyttö
martti.junikka@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Helena Raatikainen
Aluearkkitehti
Tekninen toimi, maankäyttö
helena.raatikainen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Siiri Turpeinen
Arkkitehti
Tekninen toimisto
siiri.turpeinen@pihtipudas.fi
Eija Kananen
Toimistosihteeri
Keskushallinto
eija.kananen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Riitta Kemppainen
Siivoustyönohjaaja
Ruoka- ja puhtauspalvelut
riitta.kemppainen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Kirsi Kinnunen
Toimistosihteeri
Tekninen toimi
kirsi.kinnunen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Salla Kumpulainen
Yhdyskuntatekniikan päällikkö
Tekninen toimi, yhdyskuntatekniikka
salla.kumpulainen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas

Kadut, puistot, satamat, kunnallistekniikka

Petri Varis
Kiinteistörakennusmestari
Tekninen toimi, tilapalvelu
petri.varis@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Juhani Logrén
Kiinteistönhoitaja
Tilapalvelu
juhani.logren@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Mika Paananen
Kiinteistönhoitaja
Tilapalvelu

Toimintakeskus Metsäkaari, teollisuuskiinteistöt

Markku Kananen
Liikuntapaikkamestari
Tekninen toimi, yhdyskuntatekniikka
markku.kananen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas

Elsi Paananen
Hyvinvointikoordinaattori
Hyvinvointi, nuoriso, kulttuuri ja liikunta
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Jonna Leppänen
Liikuntaneuvoja
Liikuntapalvelut
jonna.leppanen@viitasaari.fi

Tarja Laitinen
Varhaiskasvatusjohtaja
Varhaiskasvatus
tarja.laitinen@pihtipudas.fi
Laura Raatikainen
Päiväkodin johtaja
Varhaiskasvatus
laura.raatikainen@pihtipudas.fi
Päivähoitokeskus Onnimanni
Raili Piispanen
Toimistosihteeri
Varhaiskasvatus
raili.piispanen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas

Juha Karvonen
Työpajan ohjaaja
juha.karvonen@pihtipudas.fi
Nuorten työpaja
Pohjanpolku 3,
44800 Pihtipudas
Marianna Jämsén
Nuorisotyöntekijä
marianna.jamsen@pihtipudas.fi
Nuorisotila
Tahkonpolku 9,
44800 Pihtipudas
Miika Kiljala
Etsivä nuorisotyöntekijä
miika.kiljala@pihtipudas.fi
Mettälänhalli II,
Pohjanpolku 3,
44800 Pihtipudas
Tommi Anttila
Nuorisotyöntekijä
tommi.anttila@pihtipudas.fi
Nuorisotila
Tahkonpolku 9,
44800 Pihtipudas

Jutta Hartojoki
Sivistys- ja hyvinvointijohtaja
Sivistystoimen hallinto
jutta.hartojoki@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Airi Turpeinen
Toimistosihteeri
Sivistystoimen hallinto
airi.turpeinen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas

Markku Piippo
Pihtiputaan lukion rehtori
Pihtiputaan lukio
markku.piippo@pihtipudas.fi
Pihtiputaan lukio
Koulutie 2,
44800 Pihtipudas
Anu Närhi
Toimistosihteeri
Pihtiputaan lukio
anu.narhi@pihtipudas.fi
Pihtiputaan lukio
Koulutie 2,
44800 Pihtipudas

Joona Kurikkala
Putaanvirran koulun Rehtori
Putaanvirran koulu
joona.kurikkala@pihtipudas.fi
Putaanvirran koulu
Koulutie 4,
44800 Pihtipudas

Koulussa luokat 0. – 9.

Teija Kananen
Toimistosihteeri
Putaanvirran koulu
Putaanvirran koulu
Koulutie 4,
44800 Pihtipudas
Anu Karhinen
Ravistemistyönjohtaja
Ruoka-ja puhtauspalvelut
anu.karhinen@pihtipudas.fi
Putaanvirran koulu
Koulutie 4,
44800 Pihtipudas

Satu Koljonen
Muurasjärven koulunjohtaja
Muurasjärven koulu
satu.koljonen@pihtipudas.fi
Muurasjärven koulu
Ristinmäentie 9
44880 Muurasjärvi

Koulussa luokat 0.-6

Miia Kuusela
Opistotoimesta vastaava rehtori
Kansalaisopisto ja musiikkiopisto
miia.kuusela@pihtipudas.fi
Pirjo Kumpulainen
Toimistosihteeri
Kansalaisopisto ja musiikkiopisto
pirjo.kumpulainen@viitasaari.fi
Niina Rautanen
Musiikin suunnittelijaopettaja, vararehtori

(poissa 1.1.-31.5.2024)

Jari Eskelinen
Kirjastotoimenjohtaja
Kirjasto
jari.eskelinen@pihtipudas.fi
Pihtiputaan kirjasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Marjaana Turpeinen
Kirjastonhoitaja
Kirjasto
marjaana.turpeinen@pihtipudas.fi
Pihtiputaan kirjasto
Keskustie 9
44800 Pihtipudas
Irma Kokkonen
Kirjastovirkailija
Kirjasto
irma.kokkonen@pihtipudas.fi
Pihtiputaan kirjasto
Keskustie 9
44800 Pihtipudas
Sirpa Häkkinen
Kirjastovirkailija
Kirjasto
sirpa.hakkinen@pihtipudas.fi
Pihtiputaan kirjasto
Keskustie 9
44800 Pihtipudas

Ari-Jukka Käsmä
Talous- ja tietohallintojohtaja
ari-jukka.kasma@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Sirpa Hämäläinen
Palkkasihteeri
sirpa.h.hamalainen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Pia Riskilä
Kirjanpitäjä
pia.riskila@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Katja Paananen
Kirjanpitäjä
katja.t.paananen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Mari Paananen
Pääkirjanpitäjä
mari.paananen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Virpi Pihlaja
Palkkasihteeri
virpi.pihlaja@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas

Kimmo Sutinen
IT-käyttötuki
Henkilöstö-, talous- ja tietohallintopalvelut
kimmo.sutinen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas
Tuomo Paananen
IT-käyttötuki
Henkilöstö-, talous- ja tietohallintopalvelut
tuomo.paananen@pihtipudas.fi
Kunnanvirasto
Keskustie 9,
44800 Pihtipudas

Miisa Tavaststjerna
Viestintäsuunnittelija
miisa.tavaststjerna@pihtipudas.fi
Etätyökeskus Hubteekki
Keskustie 14,
44800 Pihtipudas

Laskutusosoite

Pihtiputaan kunta
Y-tunnus 0243027-4
OVT-tunnus 003702430274
Operaattori CGI Suomi Oy
Operaattoritunnus 003703575029